Historia firmy POL-PLUS

"POL-PLUS"Systemy Grzewcze Sp. z o.o. to firma zajmująca się techniką grzewczą i sanitarną. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych kiedy to rozpoczęło swoją działalność Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "POL" Sp. z o.o., zajmujące się realizacją robót modernizacyjnych i remontowych dużych obiektów jak elektrociepłownie, kotłownie osiedlowe bądź zakładowe, sieci przemysłowe, węzły.

"POL" Sp. z o.o. było jedną z pierwszych firm prywatnych w Zielonej Górze w naszej branży, która posiadała własne obiekty. Dysponowała budynkiem administracyjnym, magazynem i halą remontową. Początkowo dokonywała zakupów materiałów wyłącznie na własne potrzeby, w miarę rozwoju w ramach działalności powstała hurtownia, która oprócz świadczenia materiałów na potrzeby wykonawstwa zajęła się sprzedażą dla klientów zewnętrznych.              

Magazyn w roku 1997
Magazyn w roku 1997
 
Dział Sprzedaży w roku 1997
Dział Sprzedaży w roku 1997


 


 

1994 roku wyodrębniła się z tego przedsiębiorstwa firma "POL-PLUS" Systemy Grzewcze s.c. Przekształcono magazyn w pomieszczenia hurtowni. Firma zaczęła się dynamicznie rozwijać.

Nowo powstała spółka zajęła się sprzedażą kotłów c.o., grzejników płytowych, rur do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, kształtek i zaworów, automatyki ciepłowniczej, wkładów kominkowych do powstających kotłowni gazowych i olejowych, klimatyzacji itp., wraz ze świadczeniem usług serwisowych oraz montażem kominków i klimatyzacji. Rozwijała się prężnie, z czasem przejęła cały magazyn i powstała tam nowoczesna, przestronna hurtownia. Obecnie firma posiada własną, dobrze wyposażoną i zorganizowaną bazę magazynowo-biurową.

W pierwszej połowie 1999 r. firma stała się udziałowcem grupy handlowo-marketingowej Instal-Konsorcjum oraz podjęła decyzję o przekształceniu się w spółkę kapitałową z o.o.. Jest to pierwsze ogólnopolskie konsorcjum w branży grzewczej i sanitarnej.

Inicjatywa powstania tego typu organizacji zrodziła się już na początku 1995 roku, gdy grupa firm polskich zagrożona wejściem koncernów zachodnich do Polski i groźbą utraty konkurencyjności oferty, myślała o wspólnych zakupach u dostawców wyrobów instalacyjnych.  Do podstawowych zadań nowo powstałej spółki należało, między innymi, reprezentowanie udziałowców w kontaktach handlowych ze strategicznymi dostawcami oraz odpowiedzialność za wszystkie firmy zrzeszone przy regulacji płatności wobec producentów. Statut spółki zobowiązał ją do dostawy urządzeń i materiałów z branży grzewczej i techniki sanitarnej wyłącznie wspólnikom spółki.

Naszymi podstawowymi odbiorcami są firmy handlowe i instalatorskie z terenu województwa lubuskiego. Dążymy do tego, aby naszych klientów zaopatrywać kompleksowo w materiały i urządzenia z branży techniki grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej oraz wentylacji i klimatyzacji.